همایش روز خانواده و تکریم بازنشسته

همایش روز خانواده و تکریم بازنشسته
همایش روز خانواده و تکریم بازنشسته در گلستان

دوازدهمین همایش 25 ذی الحجه (روز خانواده و تکریم بازنشسته ) روز شنبه 25 شهریور 96 در محل سالن اجتماعات استانداری گلستان با حضور جناب آقای دکتر ربیعی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ،جناب آقای دکتر تربتی نژاد نماینده محترم مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ،جناب آقای حجه الاسلام والمسلمین لیوانی امام جمعه موقت گرگان و جانشین نماینده ولی فقیه ،جناب آقای دکترمازندرانی مدیر کل محترم تعاون ،کارو رفاه اجتماعی ،جناب آقای چراغعلی مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ،مدیران شورای هماهنگی ،مدیر و اعضا شورای شهر گرگان ،مدیران دستگاههای اجرایی استان و حضور بیش از 300 نفری بازنشستگان برگزار گردید.

این مراسم با تلاوت چنداز کلام ا... مجید توسط آقای برنا و پخش سرود جمهوری اسلامی آغازشد و در ادامه با ارائه گزارش عملکردی توسط جناب آقای جعفری مدیر صندوق بازنشستگی به طرح پیشنهادی جهت جذب بازنشستگان در امر مشاوره در هرکدام از دستگاههای اجرایی پرداخت ، و با بیان اینکه استفاده از تجربیات 30 ساله یک بازنشسته می تواند نقش راهبردی در انجام امور را داشته باشد. و همچنین با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال و اینکه مدیریت صندوق بازنشستگی گلستان ، با برگزاری نخستین دستاوردهای بازنشستگان ،برای اولین بار در سطح کشور ، توانسته است در معرفی توانمندی های بازنشستگان و فرزندان آنان به جامعه گامی ارزشمند بردارد.

سخنرانان باتوجه به محوریت موضوع (روز خانواده و تکریم بازنشسته ) ، هر کدام به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که با نگاهی اجمالی بشرح ذیل اعلام میگردد:

1-حجه الاسلام آقای لیوانی در وصف خانواده و تکریم از بازنشستگان و نقش آنان در دنیای کنونی به ایراد سخن پرداختند.

2-آقای تربتی نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی با عنوان این مطلب که مسائل رفاهی باید برای بازنشستگان در اولویت قرار گیرد تا آنان از این امکانات بهره مند شوند . و همچنین با بیان اینکه تولید ثروت باید با برنامه های اقتصاد مقاومتی عملیاتی گردد.

3- آقای ربیعی معاون استاندارو رئیس ستاد اظهار داشت هسته های مشاوره ای فکری ، اقتصادی ،فرهنگی و ... را با کمک بازنشستگان تشکیل دهیم و از همفکری و تجربه  های آنها بهره ببریم و همچنین می توان روز بازنشسته را بعنوان یک روز نمادین برای بررسی و ارایه برنامه ها و طراحی و آمادگی برای هر سال استفاده کرد.

4-جناب آقای میرحسینی بازنشسته اداره پست بعنوان نماینده بازنشستگان مطالبی را پیرامون خدمات صندوق و همچنین انتظارات و مشکلات بازنشستگان مطرح کردند.

در فواصل برنامه توسط خبرگزاری صدا وسیمای استان مصاحبه ای با آقای جعفری و پنج نفر بازنشسته منتخب استانی انجام و همچنین برنامه های شاد و متنوع شامل اجرای موسیقی کر خانه امید(مهر)  که اکثریت  آن را بازنشستگان تشکیل می دادند،اجراو موسیقی دف نوازی ، دکلمه شعرخوانی با گویش محلی گرگانی توسط یکی از  بازنشستگان محترم و اجرای برنامه ی شعبده بازی توسط یکی ازهنرمندان نوجوان گلستانی صورت پذیرفت.

در خاتمه با اهداء لوح تقدیر و جوائز به 80 نفراز منتخبین استانی و دستگاهی تقدیر و نیز از کلیه مهمانان و مسئولین حاضر در همایش به صرف ناهاراز آنان در خانه امید پذیرائی شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۳
مدیریت صندوق بازنشستگی گلستان |
تعداد بازدید : ۳۷۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید